1. závod Mistry s mistry Olomouc - 17.03. - 18.03.2018

O tomto víkendu jsme zahájily soutěžní klání holčiček sportovního (gymnastického) aerobiku. Letošní závody soutěže "Mistry s mistry" probíhají jako 2. výkonnostní třída České Gymnastické federace. Nejúspěšnější závodníci postoupí z regionálních kol na MČR.

Soutěživost našich holek nás neodradila ani ve vzdálenosti prvních závodů. Zakoupily jsme si jízdenky do Pendolina, objednaly ubytování na místních kolejích a těšily se na sportovní halu, nové sestavy a také nové zážitky.

Sezonu gymnastického aerobiku zahájil v sobotu ráno MAXI tým ve složení: Aneta, Natálka, Eliška, Valentýnka a Natálka. Některé holčičky měly v tomto sportu svoji premiéru, ale předvedly krásný výkon. Bohužel holkám o 0,10 bodu utekl třetí stupínek vítězů. Dopolední souboj pokračoval v soutěži singlistek nejmladší kategorie, kde náš klub reprezentovala naše nejmladší a nejmenší závodnice Anetka. Ta předvedla neuvěřitelný výkon, za který ji porota odměnila nádherným 2. místem. Anetce unikla nejvyšší příčka o jediný bodík. Skupinka, která byla v té době ještě na cestě Pendolinem připojená na živý přenos, doslova ronila slzičky štěstí a moc se těšila na setkání, aby mohly malé Anetce pogratulovat k tak velkému úspěchu. Bylo krásné sledovat, když nastupovala se svým "maskotem" plyšovým králíčkem, který byl skoro stejně velký, jako je ona sama.

IMG 6390

Dopoledne ještě soutěžilo již ostřílené TRIO - Kačenka, Natálka a Barunka. Tady jsou holky zvyklé, že vozí nějaké ty medaile, ale v Olomouci byla tak obrovská a vyrovnaná konkurence. Žádný tým nebyl výrazně horší nebo lepší než naše holky. O to krásnější pak bylo vyhlášení a 1. místo.

Odpolední blok patřil singlistkám kategorie B - Natálce, Barunce a Kačence. Tato kategorie byla nejvíce obsazena a holky měly konkurenci 51 závodnic. Proto se snažily předvést své výkony co nejlépe a dokázat trenérce, že ten půlrok dřiny stojí za to. Odměnou jim bylo hodnocení poroty, kde holky obsadily vynikající umístění na předních příčkách. Natálka - 4. místo, Kačenka - 2. místo a Barunka - 1. místo.

Neděle patřila starším kategoriím. Hned ráno se v hale připravovalo na svou premiérovou sestavu nově složené TRIO - Verunka, Nikolka a Adélka. Holky se statečně popraly s konkurentkami ve věku 12-14 let. Nikdo nečekal, že i jim "cinkne" nějaká ta medaile. Ale ony to dokázaly a svým výkonem si vybojovaly nádherné 2. místo. Na holkách bylo vidět obrovské štěstí a radost.

IMG 6409

Následovala soutěž singlistek kategorie C (12-14 let) a to Verunky a Nikolky. Obě holky jsou v této kategorii nejmladšími závodnicemi. Obě předvedly své výkony, jak nejlépe umí. Obě se pak vzájemně podporovaly při vyhlašování výsledků, kde si v konkurenci 31 závodnic Nikolka vyšplhala pro 14. místo a Verunka se poprvé dostala do TOP desítky a získala 7. místo.

Nedělní blok zakončilo DUO kategorie nejvyšší a to 15 a více let - Markét a Lucka. I holky měly velkou konkurenci (12 dvojic) a po závodě nebyly úplně spokojené se svým výkonem. I pro ně bylo velkým překvapením rozhodnutí poroty, která jim "přidělila" nádherné 6. místo.