SM systém - individuální lekce

Plníme přání a máme pro zájemce i individuální lekce cvičení SM systému.

Originální metoda jak léčit poruchy páteře, ale hlavně jak jim předcházet dostatečnou regenerací. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie.

Při individuální lekci se nejprve posoudí stav Vašeho pohybového aparátu a na základě toho vybíráme jednotlivá cvičení. V průběhu lekcí se naučíme správné provedení cviků a vysvětlím také proč které cviky zařazujeme a jaký mají vliv na Vaše tělo. Cvičíme s dopomocí (pomáhám cviky "dotahovat"). Touto kombinací jsme schopni docílit zlepšení stavu rychleji a efektivněji. Již po první lekci ucítíte pozitivní změnu :-).

Absolvováním individuální lekce získáte jistotu v provedení cviků a můžete potom pokračovat cvičením ve skupině.

Cvičení SM-systém je velmi vhodné jako prevence bolestí zad a pomáhá v akutních případech, i při chronických obtížích. Pomáhá řešit bolesti zad způsobené sedavým zaměstnáním, časté migrény, skoliózy, výhřezy meziobratlových plotének. Cvičení napravuje chybné držení těla. Pomáhá také v přípravě k aktivnímu sportování, či jako kompenzační cvičení pro sportovce.

Cvičit SM-systém SPS (spirální stabilizace páteře) můžete v jakémkoliv věku. Sportovci i netrénovaní :-).

Spirální stabilizace je prevence vzniku:

  • Chabého držení těla
  • Skoliotického držení těla
  • Těžkých poruch svalové balance
  • Chybné koordinace chůze a běhu
  • Degenerace páteře a velkých kloubů

Veškeré pomůcky včetně lana jsou k dispozici.

Spirální stabilizace je metoda založená na jedinečných sestavách cviků za dopomoci speciálního elastického lana. Tyto cviky spadají do tzv. SM SYSTÉMU, což je zkratka pro stabilizaci a mobilizaci páteře a svalového aparátu. Zakladatelem této metodiky je MUDr. Richard Smíšek, který díky pozitivním výsledkům u cvičících, rozšiřuje SM-systém na základě spirální stabilizace do celého světa. 

SM systém je komplexní systém péče o pohybový aparát, zpevňuje a protahuje svalové partie, které mají na jedné straně tendenci ochabovat a na straně druhé se zkracovat. Dochází tak k symetrizaci pohybového aparátu a následně i ke zlepšení funkcí orgánů lidského těla. SM systém se využívá k léčbě, prevenci, regeneraci a jako kondiční trénink pro sportovce.

Spirální stabilizace je přirozená stabilizace těla v průběhu pohybu.

Spirální stabilizace vytváří spirálně stabilizovaný svalový korzet.

Zdravá chůze je stabilizovaná spirálními svalovými řetězci.

Spirálně stabilizovaný svalový korzet protahuje páteř směrem vzhůru, to umožňuje meziobratlové disky léčit a regenerovat. Cvičením SPS-M se výhřez meziobratlového disku zcela vstřebá za 3-12 měsíců, cca 1 mm za měsíc. Spirálně stabilizovaný svalový korzet protahuje páteř směrem vzhůru a tím jí vyrovnává do střední linie. Nyní lze léčit i křivky větší než 40 stupnů dle Cobba, které byly dříve indikovány pro stabilizační operaci.

Spirální stabilizace zpevňuje i protahuje. Podstatně se prodlouží krok a zrychlí běh. Je to cesta ke sportovním úspěchům a zachování zdraví.

Individuální lekce vede lektorka Marika Burdová.

cena lekce - 1.000,- Kč - 50'

pondělí - 15.00 - 15.50 hod.

REGISTRACE ZDE - napište nám, pokud máte zájem o individuální lekci - spojíme se s Vámi a domluvíme další včetně termínu

 

 

 

 

Více z této kategorie: « Pilates REHAB FIT BODY »

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

  Podporují nás

   nadace  
 mutlisport  SKOLA