Cvičení u moře - Řecko - ostrov Alonissos

Pojeďte s námi aktivně poznávat kouzelný řecký ostrov Alonissos

Alonissos je právem nazýván zelenou oázou a barevnou perlou severních Sporád.

Čím dále od mezinárodního letiště, tím větší kouzlo bez masového turismu. Často i cesta bývá cíl a kapitán trajektu vám dopřeje dvě hodinky sladkého nicnedělání zpestřené plavbou kolem svěže zeleného Skopelosu. I sám Alonnisos vás již při prvním pohledu z moře překvapí bujnou zelení. Husté borové lesy slouží ke sběru pryskyřice vhodné k úpravě vína.

O čistotě životního prostředí na ostrově svědčí to, že se díky neporušené panenské přírodě stal útočištěm vzácných mořských ptáků, delfínů i vzácného tuleně středomořského - Monachus Monachus. Na ochranu tohoto ojedinělého biosystému tu také byl v roce 1992 zřízen chráněný národní mořský park, který patří k největším ve Středomoří.

Čeká nás ubytování s překrásným výhledem na moře, bohatý cvičební program, kde si vybere každý, koupání v moří hrajícím všemi odstíny modré, výlety, relaxace, poznávání i ochutnávání, prostě užívání.

 termín - 7.- 18.6. 2024 - 11 nocí/12 dní - obsazeno, registrujeme náhradníky

Ubytování - penzion Nikos

Penzion NIKOS leží nad oblázkovo-písčitou pláží Rousum Gialos (30 m po schodech) a cca 5 min. procházkou do hlavního města ostrova Patitiri. 

Jedná se o poklidné místo plné kaváren, taveren s výhledem na moře a malými rybářskými bárkami. Město má svůj název odvozen od slova patitiria, což znamená lisování vína a kdysi bývalo významnou vinařskou oblastí. 

 

Studia pro 2–3 osoby a apartmán pro 3-4 osoby jsou vybaveny kuchyňským koutem, soc. zařízením, klimatizací zdarma, wi-fi připojením zdarma, TV a balkonem s překrásným výhledem na moře

Pokoje pro 2 osoby, jsou vybaveny  soc. zařízením, ledničkou, rychlovarnou konvicí, skleničky , hrnečky (není k dispozici kuchyňský kout a dřez),klimatizací zdarma, wi-fi připojením zdarma, TV a balkonem s překrásným výhledem na moře
V blízkosti penzionu je několik taveren a obchod s potravinami.

Možnost dokoupení stravování: večeře 585 Kč/noc, polopenze 838 Kč/noc. Vzhledem k výhodnosti platby v eurech doporučujeme objednat a zaplatit stravování až na místě pobytu.

Patitiri, ostrovní přístav a zároveň hlavní město leží v malebné zátoce, obklopené borovými lesy. Jeho nábřeží je poseto mnoha bary, kavárnami a tavernami s neobyčejnou nabídkou mezedes s rybami a dary moře, také je zde stanoviště autobusů, taxíků a půjčovny motorových člunů.  Z Patitiri vyjíždí trajekty i na okolní ostrovy Skopelos a Skiathos. Mezi zajímavosti města patří obrovský sud na víno „ patitiri“ podle kterého je město pojmenováno. V domě na jižní straně zátoky stojí soukromé Muzeum Costase a Angely Mavrikisových s kolekcí lidového umění a tradičních krojů, s expozicemi o výrobě vína, pirátství a o námořní plavbě. 

Městečko Alonissos (Chora) bylo až do roku 1965, kdy přišlo ničivé zemětřesení hlavním městem ostrova. Poté se obyvatelé přesunuli blíže k moři a zde vybudovali Patitiri. Alonissos bylo dlouhá léta neobydlené, až skupinka německých umělců na své náklady budovy opravila, či znovu postavila a přivedla ho zpět k životu. Ve zrekonstruovaných domem jsou dnes luxusní apartmány. Nad městečkem jsou zachovány ruiny pevnůstky, která sloužila jako hláska a zároveň jako obrana proti pirátům.

cena:

Ve studiu obsazeném 2-ma os.: 17.790,-Kč/osoba

Ve studiu obsazeném 3-mi os. nad 21 let: 16.390,-Kč/osoba

Ve studiu obs. 3-mi os., kde alespoň jedné je do 21 let: 16.190,-Kč/osoba

V apartmánu obsazeném 2-ma os.: 19.390,-Kč/osoba

V apartmánu obsazeném 3-mi os.: 18.390,-Kč/osoba

V apartmánu obsazeném 4-mi os.: 16.190,-Kč/osoba

V apartmánu obs. 4-mi os., kde jedné je do 21 let: 15.790,-Kč/osoba

(záloha 2.000,- Kč při přihlášení, 2. záloha 4.000,- Kč do 15.3., doplatek do 31.4.).

Výše pobytové taxy platné od 1.1.2018 v Řecku je pro studia a apartmány 0,50 €/noc/pokoj. 

Cena zahrnuje: leteckou přepravu, letištní a bezpečnostní taxy, transfery v Řecku, ubytování, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona 159/1999 Sb, cvičební program včetně způjčení pomůcek.

Vzdálenost z letiště: Skiathos - Alonissos 7 km + 90 min lodí.

Cesta je příjemným zpestřením, cesta trajektem je vlastně výlet.

 Cvičení

Nabídka cvičení: 2 x denně - Jóga - pro zdraví a pro radost, vitální, harmonizující, terapeutická, Power jóga, Pilates - pro všechny, ball, rubber band, BodyformingKondiční cvičení, Kruhový trénink, Chi-toning, Bodybalance, Interval Body, Jógalátes, Pět Tibeťanů, Relaxace - cvičení pro všechny - pro začátečníky i pokročilé.

Na všechny se těší lektorka Alena Rauová.

REGISTRACE ZDE 

Akci pro nás zajišťuje CK SARGAS.

Cestovní pojištění a pojištění na storno (ze zdravotních důvodů) opět můžete objednat v CK.

Za návštěvu stojí i vesničky Roussoum Gialos a Votsi, kde najdete podstatně větší klid a posezení v jejich tavernách má své nezaměnitelné kouzlo. Při toulkách po ostrově nezapomeňte navštívit i vesničku Steni Vala, která byla v minulosti útočištěm pirátů a vesnici Kalamaki, pravou oázu klidu.

Alonissos je jedním z ostrovů Severních Sporad, který si uchoval svého genia loci a prozatím byl ušetřen masových nájezdů návštěvníků z celého světa. Jeho příroda se od dob, kdy byl překladištěm krétských Minojců téměř nezměnila, což je i vědecky dokázáno a díky tomu se stal součástí jedinečného mořského parku.

Místní obyvatelé říkají, že Alonissos je ostrov ve tvaru ryby. Prostředkem ostrova vede páteř (hlavní silnice). Z té je nekonečné množství kostí (silnic/silniček), přičemž každá vede k pláži. Místní prosluněné pláže a čisté moře lákají k relaxaci a plavání. Na své si přijdou také potápěči. Na jihu ostrova sídlí řada potápěčských center. Pláže patří k nejčistším na světě. Písečných pláží je tu poskrovnu – nejznámější jsou Vythisma a Vrysitsa. Zbytek pláží je s oblázky či kamínky, některé z nich skýtají naprosté soukromí.

- ubytování - 

- pokoj -

- romantika -

 

 

 

 

 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

  Podporují nás

   nadace  
 mutlisport  SKOLA