Cvičení u moře - Řecko - ostrov Kythira

Pro zářijové cvičení jsme vybrali další z úchvatných řeckých ostrovů. 

Ostrov Kythira mnozí považují za ráj na zemi, ostrovu se daří ubránit se masovému turismu. Ostrov Kithira je jedno z míst, kde se podle bájí z mořské pěny zrodila Afrodita, bohyně lásky. Ostrov leží až pod Maleas, třetím to prstem poloostrova Peloponés. Je to prostě Jónský ostrov, na kterém vás bude neustále provázet pestrá paleta vůní, pestrých barev, nádherně teplých moří - Jónského a Středozemního. Ostrov Kythira chytne každého za srdce!

Pojeďte s námi poznat ráj na zemi, objevit kythirský Karibik a mnoho dalších krás!

Lenošit budete na plážích pokrytých převážně zlatavým pískem, ale objevíte i místa, kde má písek barvu kaštanů.  

Mezi mohutnými skalami a pohořími se tu táhnou olivové a mandlové háje a ve vzduchu ucítíte vůni levandulí, tulipánů a orchidejí. Obdivovat budete i historické památky. V hlavním městě Kythira třeba mohutnou benátskou pevnost. Do dávných časů vás vrátí prohlídky hradů Avlemonas a Milopotamos nebo návštěvy kostelíků, klášterů a kaplí.

Užijeme si cvičení, lenošení na pláži, poznávání, courání po městečkách, objevování pláží, historie, přírodních krás - vodopády, jeskyně.

termín - 13. - 24.9. 2024 - 11 nocí/12 dní - obsazeno, registrujeme náhradníky

Letovisko - Agia Pelagia

ubytování - PENZION PELAGIA BEACH

- 100m od moře, 180m od pláže v letovisku

Letovisko Agia Pelagia - patří mezi nejoblíbenější turistická místa na Kythiře. Najdete zde mnoho restaurací, taveren a obchůdků s různým zbožím. Letovisko je též blízko mnoha plážím, nejlepší volbou pro turisty je městská pláž se stejným názvem Agia Pelagia. Další zajímavé pláže jsou Lagada či Firy Ammos. V blízkosti se také nachází Jeskyně Sv. Sophie, Venušina jeskyně nebo vesnička Potamos. Centrum letoviska Agia Pelagia na severovýchodním pobřeží ostrova Kythira tvoří dlouhá ulice obehnaná obchůdky, restauracemi a bary. Jejich terasy se zakusují přímo do hlavní pláže, takže oblíbený drink s výhledem na moře vám tu bude obzvlášť chutnat. Ničím nerušené lenošení na písčité pláži s občasnými kamínky si sem tam zpestříte plážovým volejbalem nebo projížďkou na kajaku.

Penzion Pelagia Beach je obklopen květinami, leží 100m od moře a 180m od pláže v letovisku. Hned u ubytování (100m) je vstup do moře. Moderní studia pro 2–3 osoby jsou vybavena kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, vysoušečem vlasů, trezorem zdarma,wi-fi připojením zdarma, klimatizace za poplatek, balkonem/terasou. Některá studia mají výhled na moře (Sea view - Studio).

Jednolůžkové studio (na dotaz) + 550 Kč/noc.

Možnost dokoupení stravování: večeře 585 Kč/noc. Vzhledem k výhodnosti platby v eurech doporučujeme objednat a zaplatit stravování až na místě pobytu.

Výše pobytové taxy platné od 1.1.2018 v Řecku je pro studia a apartmány 0,50 €/noc/pokoj. 

Vzdálenost z letiště: Kythira (letiště)- Agia Pelagia 17 km. 

 

 Cena - 17.890,- Kč/os - při 2 osobách ve studiu

- při 3 os. - 15.860,- Kč/os.

- výhled na moře - příplatek 880,- Kč/os. a pobyt

(záloha 2.000,- Kč při přihlášení, 2. záloha 4.000,- Kč do 15.3., doplatek do 31.7.)

Jednolůžkové studio (na dotaz) + 550 Kč/noc.

Možnost dokoupení stravování: večeře 585 Kč/noc. Vzhledem k výhodnosti platby v eurech doporučujeme objednat a zaplatit stravování až na místě pobytu.

Výše pobytové taxy platné od 1.1.2018 v Řecku je pro studia a apartmány 0,50 €/noc/pokoj. 

Vzdálenost z letiště: Kythira (letiště) - Agia Pelagia 17 km. 

- Dopravu na/z letiště v Čechách zajišťujeme (za poplatek dle dopravce, z/do Plzně).

Cvičení

Nabídka cvičení: 2 x denně - Jóga - pro zdraví a pro radost, vitální, harmonizující, terapeutická, Power jóga, Pilates - pro všechny, ball, rubber band, BodyformingKondiční cvičení, Kruhový trénink, Chi-toning, Bodybalance, Interval Body, Jógalátes, Pět Tibeťanů, Relaxace - cvičení pro všechny - pro začátečníky i pokročilé.

Na všechny se těší lektorka Alena Rauová.

REGISTRACE ZDE  - prosím, uvádějte, s kým chcete být ubytováni a jestli si přejete pokoj s výhledem na moře, děkuji

Akci pro nás zajišťuje CK SARGAS.

Cestovní pojištění a pojištění na storno (ze zdravotních důvodů) opět můžete objednat v CK.

                                                                - cvičení přímo u moře -

Co všechno je možno vidět a navštívit ... je toho nepočítaně!

Třeba taková pláž v Agia Pelagia vám nabídne jemný písek a pozvolný vstup, ideální pro citlivá chodidla. Z parkoviště do vody 20 kroků, pod tamaryšky taverny, na břehu lezecká stěna… Stejně jemný písek nabízí i pláž v Kapsali, tady to máte i s výhledem na Benátskou pevnost nad Chorou jako bonus. Taveren za zády nespočítaně. 

Střediska ostrova Kythira

  • Avlemonas – jedna z nejklidnějších a nejhezčích vesniček na ostrově vás zaujme především svými zálivy s parádním koupání a benátskou pevností. Nedaleko je i velká pláž Palaiópoli.
  • Agia Pelagia – patří k největším přímořským vesnicím na ostrově a nabízí spoustu možností k výletům po okolních plážích, zároveň zde najdete klid a pohodu. Opravdu dobrý základ pro prošmejdění severu ostrova.
  • Kapsali – je tu marina pro hlavní město, dnes spíše turistické centrum ostrova s příjemnou pláží, spoustou taveren přímo na pobřeží. Skvělá základna pro objevitelské výpady po jižních oblastech ostrova.
  • Chora (Kythira) – hlavní město ostrova s megaúzkými uličkami ležící pod Benátskou pevností. Kouzelné místo, kde se vám zastaví čas, který strávíte blouděním, prohlídkami památek a muzea, mlsáním v kavárničkách. A ty přímo božské výhledy z pevnosti!
  • Livadi – je velká vesnice ve vnitrozemí ostrova. V Livadi je spousta dobře zásobovaných obchodů a ubytování a vzhledem k tomu, že leží na páteřní silnici ostrova je zde výborný výchozí bod pro objevování krás celého ostrova. Místo vhodné pro individuální pobyt s vlastním samohybem.
  • Potamos – největší vesnice ostrova, za návštěvu určitě stojí náměstí, které se v neděli promění v tržnici. Zde domorodci nabízí bylinky, koření, thymiánový med, olivový olej, tradiční řecké sladkosti a pečivo, vše zaručeně pocházející z Kythiry. Kdo nedělní Potamos jednou ochutná, neodolá a znovu se vrací…
  • Milopotamos – vesnička, kde se váš čas téměř zastaví, ranní kávička pod platany vás nastartuje k procházce po okolí. Můžete odtud vyrazit podél říčky k vodním mlýnům. Na konci vesnice můžete prošmejdit volně přístupnou Kato Chora, kde na pětníku najdete více kostelíků a klášterů než v jiných metropolích světa. Jen pár kilometrů západně odtud najdete krápníkovou jeskyni Agia Sofia.

 

 - historie -

- prostě Řecko -

- vodopády, vykoupeme se tam? -

- kostelíky -

- kláštery -

- romantické pláže, průzračné moře -

- vůně -

- kostelík ve skále

Bude to opět báječné řecké užívání! 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

  Podporují nás

   nadace  
 mutlisport  SKOLA