Cvičení u moře - MADEIRA

Již dlouho máme spolu s vámi tuto lokalitu vysněnou a teď je TADY! Opět! Toto místo nás uchvátilo, vracíme se!

Pojeďte s námi spolu s příjemným protažení, posilováním a tančením, poznávat překrásný ostrov MADEIDA!

Madeira, souostroví vulkanického původu, má mnoho poetických pojmenování, která napovídají, že je skutečným rájem na zemi. Ostrovu Madeira, podle něhož se nazývá celé souostroví, se přezdívá Ostrov věčného jara, Ostrov květů nebo Zelená perla Atlantiku.

Madeira - kouzelný ostrov, kde jaro nikdy nekončí a levády nesou vavříny!

Vracíme se do hotelu s nádhernou polohou, úchvatnými výhledy a oceánem "na dosah". Ranní cvičení hned u oceánu s dechberoucími výhledy na východy slunce. Východy i západy slunce jsou na tomto subtropickém ostrově nádherně načasovány!

A užít lze i koupání v oceánu, je to krása!

Ostrov Madeira sice patří k Portugalsku, ale se svými přednostmi si bohatě vystačí k tomu, aby každoročně přilákala statisíce turistů. Tisíc kilometrů od Lisabonu, 500 km od afrického pobřeží – v srdci Atlantiku – se před mnoha miliony let začal sopečnou činností formovat ostrov, jehož rozmanitá krása vyrazí dech nejednomu turistovi. Ostrov věčného jara, levád a delfínů. 

Užijeme si slunění, cvičení, koupání v oceánu, výbornou kuchyni, vůni a kdo bude chtít i hodně poznávání. Vše nakombinujeme k dosytosti. Báječné termínové rozložení, báječné a vyzkoušené místo, které nabízí každému dle libosti!

07. - 17.10. 2024 - 11 dní/10 nocí nebo

07. - 14.10. 2024 - 8 dní/7 nocí

ubytování - hotel Four View Oasis**** - obsazeno, hotel je vyprodán

Hotel leží ve vesničce Canico de Baixo, cca 12 km od hlavního města Funchalu, přímo u Atlantického oceánu.

Vnitřní sladkovodní vyhřívaný bazén (za poplatek), venkovní vyhřívaný bazén s mořskou vodou a vířivkou, sauna, fitness, dětské hříště i koutek, masáže, dětský bazén, 2 bary, restaurace, konferenční místnost, knihovna, PC koutek zdarma.

Dvoulůžkové pokoje.

Stravování formou švédských stolů, v ceně snídaně. Stravování možné v hotelovè restauraci, okolních restauracích - jídlo na Madeiře je vynikající.

Možnosti dalšího vyžití - šipky, biliár, stolní tenis, možnost půjčení kol, minigolf, v blízkosti 2 golfová hřiště.

 Cvičení na břehu oceánu s dechberoucím výhledem

Nabídka cvičení: 2 x denně - Jóga - pro zdraví a pro radost, vitální, harmonizující, terapeutická, Power jóga, Pilates - pro všechny, ball, rubber band, Bodyforming, Kondiční cvičení, Kruhový trénink, Chi-toning, Bodybalance, Interval Body, Jógalátes, Pět Tibeťanů, Relaxace - cvičení pro všechny - pro začátečníky i pokročilé.

 

pobyt 11 dní/10 nocí

cena - 25.590,- Kč do 30.11., 25.990,- do 29.12. 

- od 1.1.2024 - vždy cena aktuálně upřesněna, zjistíme po zaslání požedavku či registrace

- pobyt se snídaní, boční výhled na moře

příplatek za jednolůžkový pokoj - 1/1 pokoj = + 9900,- Kč/10 nocí

příplatek za čelní výhled na moře - + 1000,- Kč/osobu

příplatek za polopenzi - + 7.200,- Kč/pobyt 10 nocí

pobyt 8 dní/7 nocí

- cena - 22.580,- (cena do 29.12)

- od 1.1.2024 - vždy cena aktuálně upřesněna, zjistíme po zaslání požedavku či registrace

- pobyt se snídaní, boční výhled na moře

Cena zahrnuje

 • ubytování ve dvoulůžkovém studiu
 • snídaně formou bufetu
 • letecká doprava vč. transferů do/z hotelu
 • letištní taxy a palivový příplatek*
 • cvičební program
 • služby delegáta
 • zákonné pojištění proti úpadku CK

 *V případě nárůstu ceny leteckého paliva si cestovní kancelář vyhrazuje právo navýšit palivový příplatek.

Výlety a zajímavá místa - ceny budou aktualizovány

 • Prohlídka města Funchal - polodenní nebo samostatně shuttle busem
 • Západní okruh Madeirou - celodenní, Cena 1.190,- Kč / € 48,-
 • Východní okruh Madeirou - celodenní, Cena 1.190,- Kč / € 48,-

Levády:

 • Rabacal (25 pramenů) - stupeň 2 délka 12 km
 • Ribeiro Frio/Portela - stupeň 2 délka 11 km
 • Pico Areiro/Pico Ruivo - stupeň 3 délka 9 km
 • Caldearao Verde - stupeň 2 délka 12 km
 • Vale Pariso - půldenní - stupeň 1 délka do 6 km

Levády jsou stezky kolem zavlažovacího kanálů.
Stupně obtížnosti:

 1. nenáročná trasa, schůdná pro každého
 2. některé obtížnější či nebezpečné úseky
 3. fyzicky náročná trasa, úzká stezka, strmé svahy, nedoporučuje se při problémech se závratí
 • Pozorování delfínů a velryb – lodní výlet
 • Lodní výlet na sousední ostrov Porto Santos

ZÁPADNÍ OKRUH MADEIROU - celodenní – bez oběda Cena 1.190,- Kč / € 48,-
Během výletu poznáme nejkrásnější místa západní části ostrova Madeiry. Hlavní cesta ostrova Estrada Monumental nás zavede do městečka „Camara de Lobos“ (kde Winston Churchill trávil čas malováním obrazů v době jeho návštěv Madeiry a také zde vznikla replika lodi Kryštofa Kolumba, kterou najdete ve funchalském přístavu a slouží jako výletní loď). Cesta pokračuje na “Cabo Girão”, který je druhým nejvyšším útesem na světě. Další zastávka bude v “Ribeira Brava”, která je situována na úrovni moře. Poté nás cesta zavede směrem nahoru přes 4 různé vegetační pásma (nachází se zde i část původního pralesa a rostlinstvo patřící do skupiny Laurissilva). Podíváme se do oblasti „Encumeada“, kde z jednoho bodu je vidět na jižní a zároveň i na severní pobřeží Madeiry. Sjedeme dolů přes Sao Vicente se  ostaneme se do známého městečka „Porto Moniz“, kde se nachází přírodní koupaliště z lávových kamenů. Zde bude rozchod a při dobrém počasí je možnost se koupat v těch lávových bazénkách. Potom budeme pokračovat přes Seixal (vodopád) do „São Vicente“, který je poslední zastávkou a následně nás cesta zavede přímo do hotelu.
Okruh s obědem 1.490,- Kč (€ 62,-)

VÝCHODNÍ OKRUH MADEIROU - celodenní – bez oběda Cena 1.190,- Kč / € 48,-
Naše první zastávka na tomto výletu bude ve vesnici "Camacha", kde se nachází manufaktura proutěného nábytku. Pokračujeme na druhy nejvyšší vrchol Madeiry "Pico do Areeiro", který se pne až do 1.818 m. A nachází se uprostřed východní části Madeiry. Pokračujeme přes vnitrozemí do "Ribeiro Frio", známé pro jeho pstruží farmu zasazenou v krásné zahradě. V tomto místě se napojíme na krátkou Levadu "Balcoes" / balkón, která vyústí v srdci hor a poskytne vám panoramaticky výhled na hory zespoda. Po cestě na severovýchod navštívíme městečko "Santana", kde se nacházejí jedny z posledních typických Madeiranskych domů ve tvaru písmene "A". Na zpáteční cestě budeme pokračovat do nejvýchodnější části Madeiry a zastavíme na vyhlídce , "Ponta do Rosto". Pojedeme podél pobřeží kolem "Machico" a přistávací dráhy zpět do Funchalu.
Okruh s obědem 1.490,- Kč (€ 62,-)

Poznámka k obědům:
Máte možnost si v den výletu objednat z turistického menu. Je možné si vybrat maso, ryby, nebo vegetariánské menu ( v ceně oběda je – polévka, hlavní jídlo, dezert, káva, voda a sklenička místního vína nebo pivo). Toto je klasické turistické menu.

BALÍČEK VÝLETŮ 2.090,- Kč / 96,- Eur 2 celodenní výlety bez oběda
BALÍČEK VÝLETŮ 2.890,- Kč / 120,- Eur 2 celodenní výlety s obědem

Cvičení u moře s nádechem EXOTIKY a přitom v Evropě. Ke koupání lze využít vyhřívaný bazén se slanou vodou. A samozřejmě i oceán - kamenná pláž je přímo pod hotelem, vstup po schůdcích. Nebo lze kousek popojít najdeme vstup přímo, doporučujeme boty do vody.

Doprava - letecká - přímý let nebo s přestupem v Lisabonu - bude upřesněno. Vše zajišťuje CK. My Vám vše zprostředkujeme, zajišťujeme transfer z plzně na letiště v Praze - pro zájemce.

Cestovní pojištění a pojištění na storno (ze zdravotních důvodů) opět zařídíme v CK.

Na všechny se těšé lektorka Alena Rauová.

REGISTRACE ZDE - prosíme o uvedení v poznámce, s kým si přejete být ubytováni, děkujeme

Akci pro nás zajišťuje CK CAPRO.

 - Krásné ubytování

- Výborná kuchyně

- Poznávání

- Turistika

- Romantika

Madeira se vám představuje

Portugalské lodě sem r. 1418 zavál nevlídný vítr a Jindřich Mořeplavec se rozhodl tento divoký, ale úrodný ostrov, proměnit v hlavní kolonii na pěstování cukrové třtiny. Později se ostrov změnil v ráj vinařů a do dnešních dní je slavné madeirské víno vyhlášeným obchodním artiklem a oblíbeným suvenýrem. Obchod s vínem na ostrov přitáhl Angličany, kteří byli (a stále jsou) madeirským klimatem naprosto unešeni, a začali si na místě stavět honosné panské domy, tzv. quinty. Dovezli sem rostlinstvo snad ze všech koutů světa a začali budovat luxusní zahrady.  Zeleň, barevnost a mnohotvárnost Madeiry je největším lákadlem nejen pro anglickou klientelu, ale čím dál více také francouzskou a v posledních letech také tu českou. Vyrazit tady můžete na pohodové vycházky podél levád, na vysokohorské túry, výlety motorovými čluny za velrybami nebo se jen tak toulat starodávnými uličkami hlavního města Funchal. 

Důmyslné zavlažovací kanály nesou jméno levády.

Již v 16. století začala výstavba zavlažovacích kanálů, které přivádějí vodu i do oblastí s menším počtem srážek. Je jimi doslova protkaný celý ostrov a nabízejí nepřeberné množství procházek po chodníčcích podél levád. Zavedou vás do míst, kam se jinak nedostanete a většinou skýtají ty nejhezčí výhledy na ostrově. Na místě lze koupit knihy, které popisují jednotlivé levády, a není jich zrovna málo. Některé levády jsou v dosti exponovaných místech, některé procházejí mnoha tunely (nezapomeňte přibalit na cestu baterku), někdy chodníček zmizí a nezbude, než zout boty a brodit se  vodou v levádě. Často také zmoknete pod vodopády, kterým se na levádách nelze vyhnout. 

Opravdový unikát – vavřínové lesy  

V třetihorách pokrývaly vavřínové lesy značnou část Evropy i severní Afriky. Ochlazení klimatu a nástup doby ledové způsobily jejich zánik, avšak jejich zbytky se ještě zachovaly na Madeiře, Azorech a Kanárských ostrovech. Právě na Madeiře je jejich výskyt největší a pokrývají celou pětinu ostrova! Od r. 1999 jsou pod ochranou UNESCA. Krom proslulého vavřínového lesa v oblasti Ribeira Frio se nachází další, podstatně menší, ale neméně půvabný, až téměř pohádkový les v oblasti Fanalu. Fanal je ideální výchozí místo na nenáročné túry po náhorní plošině Paul da Serra. 

Gastronomie

Espada neboli tkaničnice atlantická je ošklivá černá ryba s děsivými zuby a podává se nejčastěji v lehkém těstíčku, zapečená s banánem (banány jsou na Madeiře opravdu všudypřítomné). 

Espetada je špíz obvykle z hovězího masa, obalený v česneku a bobkovém listu (vavřínové lesy opět všudypřítomné).

Lapas jsou přílipky, tedy něco jako malinké mušle, přilepené na pobřežních skalách. Upečou se na pánvi a zakápnou bylinkovým máslem a citronem.

Menu na Madeiře rozhodně nezahrnuje mraky jídel, obvykle je jednoduché a nabízí místní speciality na různé způsoby. Figuruje tady také malý pivovar Coral, jež převzal recepturu od českého sládka.  No a na závěr – každý den je třeba koštnout Ponchu. Po ostrově je několik vyhlášených poncha barů, které nelze minout. Jedná se o čerstvou ovocnou šťávu – nejčastěji citron a pomeranč – zalitou místním třtinovým rumem (či vodkou) a doslazenou obvykle medem.

Takže Saude

Velmi se těšíme na společné cvičební i cestovatelské zážitky!

 

 

 

 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

  Podporují nás

   nadace  
 mutlisport  SKOLA