Tabata

O prázdninách CVIČÍME TAKTO - PROGRAM ZDE

Co je to TABATA? "Prostě 20' makáš, 10' odpočíváš! Skvělá muzika, cvičíme s náčiním i bez... posiluješ a zároveň spaluješ tuky, to vše Ti umožní TABATA! U nás lehčí forma, vhodné i pro začátečníky."

Tabata je druh speciálního intervalového tréninku, se kterým poprvé přišel Izumi Tabata v roce 1990. Jedná se o jeden z nejúčinnějších tréninků pro zvýšení svalové síly a vytrvalosti. Výhodou Tabata tréninku je, že je možné ho provozovat při všech sportech. Každý den ho trénují profesionální i amatérští sportovci po celém světě. Princip tréninku je poměrně jednoduchý.

úterý - 18 - 19 hod.

Těší se naše skvělá Míša Marounková!

Specifický trénink Tabata se skládá z 20 sekundových intervalů cvičení na vysoce intenzivní úrovni, po kterých vždy následuje 10 sekund odpočinku. Celý cyklus se opakuje. Cviky jsou většinou jednoduché, zaměstnávající více kloubů najdenou (dřepy, kliky, shyby, výskoky...). Jsou prováděny souvisle v tempu. Takže po rozvičení začnete dřepovat, klikovat, vyskakovat, sprintovat jako o život. Pak 10 min pauza a znova dokola. A v pořádném tempu!

Je třeba vyzkoušet a vidíte, jak se po takové lekci budete cítit báječně.

Sice každý začátek je těžký, budete si říkat, proč jste se na to dali, že takovou dřinu nemáte zapotřebí, tělo bolí... Ale brzy ucítíte pokroky a nebudete se moci dočkat další lekce!

Každý sval určitým způsobem reaguje na okamžitou zátěž. Jinak se sval prokrvuje když je namáhán postupně a jinak když je intenzivně stimulován. Při intenzivní stimulaci svalů dojde k rychlému prokrvení, celá teplota těla se rapidně zvýší a dechová i tepová frekvence také. Lekce není prováděna za účelem nabrání nabrání svalové hmoty, ale především na zvýšení síly a vytrvalosti a obratnosti.

Před každým Tabata tréninkem je důležité postupné zahřátí, náhlá intenzita by mohla znamenat pro svaly šok. optimální je desetiminutové zahřátí. Po tréninku je samozřejmostí důkladný strečink. Nezapomeňte s sebou pití, ručník a mikinu nebo tričko na závěr lekce proti prochladnutí.

Pro koho je Tabata trénink určen?
Rozhodně pro ty, kteří si chtějí dát opravdu do těla, protože tahle lekce je skutečně "maso". Vzhledem k tomu, že zásadní nárůst zaznamená anaerobní kapacita (rychlá svalová vlákna), je vhodná spíše pro sportovce, kteří ke svému výkonu potřebují rychlost, sílu a dynamiku. Pokud tedy děláte nějaký bojový sport, sprint, basketball nebo vůbec míčové hry, Tabata je pro vás jako stvořená a stejně tak pro každého, kdo se chce dostat do skvělé kondice.

Změny a záskoky v pravidelném rozvrhu!!!

 

 

 

Více z této kategorie: « Piloxing Zumba »

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

  Podporují nás

   nadace  
 mutlisport  SKOLA