2. závod Mistry s mistry Praha - Krč - 19.03. - 20.03. 2016

Máme za sebou druhý závod Mistry s mistry, který se tentokrát konal v Praze - Krči. Harmonogram soutěže byl podobný jako na prvních závodech. Opět soutěžní víkend zahájily v sobotu ráno holčičky nejmladší kategorie minitýmu - Barunka, Kačenka a Natálka. I přes malou chybičku se holky opět vyšpolhaly na nejvyšší stupínek. Tentokrát jim krčky zdobilamedaile růžová.

Kačenka musela rychle zregenerovat a připravit se na svůj výkon v nejmladší kategorii jednotlivkyň 6 - 8 let, kterou zahajovala. Bohužel lehké zaváhání ji odsunulo na 4. místo. Ale Kačenka určitě zaslouží velkou pochvalu, neboť tentokrát byla tato kategorie nejpočetnější.

Další kategorii jednotlivkyň 9 - 10 let, která byla opět velmi početná, zahajovala Verunka, která nastoupila po týdenní viróze. Nachlazení se odrazilo i na jejím výkonu, ale i přesti si udržela umístění v první polovině. Následovaly holčičky Eliška, Barunka a Natálka. Všem se závod povedl a ve druhém závodě poskočily o několik míst vzhůru. Barunka si navíc popovídala s moderátorkou České televize, která natáčela reportáž pro "Déčko".

adelka1

Nejmenší holčičky si mohly oddychnout a načerpat síly na nedělní závod týmů. Verunka však zůstávala na odpolední blok - závod dvojic kategorie B - 9 - 11 let. Dorazila Nikolka a také dvojička Adélka s Lucinkou. Holky se vzájemně povzbuzovaly a držely si palečky. Adélka s Lucinkou zajely nádherně, synchronně bez zaváhání. Verunka s Nikolkou měly svoji premiéru. Obě dvojičky si zaslouží také pochvalu. Po náročném dni jsme domů dorazily okolo 19 hodiny. Tak honem do postýlek a do rána načerpat síly na závody týmů.

Myslím, že na tak náročné ploše tenisového povrchu, připomínajícího jemný smirkový papír, si všechny závodnice zaslouží velký obdiv, jak zvládly povinné i nepovinné prvky a odnesly to pouze silonky. Ty už byly v obchůdku paní Marné vyprodány a poškozené plnily odpadkové koše haly.

V neděli patřil odpolední blok juniorkám sportovního aerobiku. Svoji sestavu předvedla Anežka v kategorii jednotlivkyň D - 13 - 15 let a dvojice kategorie D - od 16 let - Verunka s Klárkou. Holky se vzájemně podporovaly a i jim patří gratulace k jejich předvedeným výkonům. Tato děvčata pak čekala večerní cesta domů.

SHOW:

Neděle byla ve znamení týmů a závodů starších děvčat. Organizátoři přehodnotili vlastnosti povrchu a na nedělní závod závodní plochu upravili.

Nejmenší "Myslivečci" zahajovali soutěž kategorie show A - 7 - 9 let a v konkurenci 5 týmů si vybojovali nádherné stříbrné medaile. V kategorii show B - 9 - 11 let mezi sebou bojovaly "Mexičanky", které soutěž také zahajovaly, a "Plavčíci", kteří naopak tuto kategorii uzavírali. Mexičanky si vzaly rady trenérek k srdíčku, zazářily a moc nás všechny potěšily. Jejich mexický kostým dozdobily nádherné stříbrné medaile. Plavčíci natrénovali manipulaci s kruhy a nedaleko bazénu v Praze 4 - Podolí, o kterém si notují ve své skladbě, si vystoupali pro zlaté medaile. Naštěstí žádný z kruhů se nechtěl odkutálet do nedalekého bazénu zachraňovat topícího... Nejstarší kategorie show D - od 14 let měla největší zastoupení. Naše "Mafiánky" zapracovaly na synchronu a dle názoru trenérky zajely výborný výkon. Bohužel porota byla jiného názoru... Ale od nás si určitě zaslouží tu největší pochvalu.

7- 9 let - Na myslivecké stezce          2. místo
8- 10 let - Nad hladinou 1. místo
8- 10 let - Vítejte v Mexiku 2. místo