Závodní sezona 2022

Naše ÚSPĚCHY v barvách české reprezentace

7. - 9.10.2022 se konal v Plovdivu v Bulharsku jeden z největších závodů sezóny v gymnastickém aerobiku Plovdiv cup aerobics open s účastí 20. států. Do Plovdivu se vypravilo 28 nejlepších závodnic z české reprezentace.

Největší úspěch z celé výpravy měl náš juniorský osmičlenný tým, který startoval v kategorii Aerobic Dance team. Děvčatům se podařilo ovládnout celou tuto kategorii, a tak po sobotní kvalifikaci a nedělním finále zazněla halou česká hymna potom, co si reprezentantky z Plzně při závěrečném vyhlašovacím ceremoniálu převzaly zlaté medaile. Osmičlenný tým ve složení Barbora Linhartová, Adéla Pejcharová, Eliška Skálová, Veronika Kubecová, Claudia Prokop, Nikola Matějková, Natálie Tesařová a Dora Zborníková zazářil s originální choreografií na motivy z filmů Pearl Harbor a Top gun, ze které byli nadšení rozhodčí i diváci v hale. Závodnicím se podařilo choreografii i perfektně technicky provést, a výsledkem byla krásná známka nějen za uměleckou stránku, ale i za techniku. Pro trenérku a zároveň i choreografku Adéla Hasmanová byla největším oceněním, kromě zlaté medaile, slova rozhodčích, kteří prý měli doslova "husí kůži" při předvedení této sestavy.

Kromě kategorie Aerobic Dance startovaly naše závodnice i ve třech dalších kategoriích.
Dalším velkým úspěchem byl postup do finále juniorského tria ve složení Barbora Linhartová, Natálie Tesařová a Veronika Kubecová. Holky zajely v kvalifikaci naprosto čistou sestavu a postupovaly do finále ze 3. místa, což bylo pro všechny nad očekávání skvělým výsledkem. Před nimi byly pouze závodnice z Finska a Velké Británie, které patří mezi celosvětovou špičku. Zařadit se tak hned za tyto perfektní týmy bylo pro závodnice z Plzně nádhernou odměnou za celoroční dřinu. Bohužel zodpovědnost a nervozita udělaly ve finále své, holky udělaly pár chyb a v konečném pořadí se posunuly na 5.místo. I tak je to ale perfektní výsledek a holky předčily očekávání trenérky.

Veronika Kubecová a Natálie Tesařová ještě startovaly v kategorii Individual woman spolu s dalšími čtyřmi nejlepšími českými závodnicemi. Veronika Kubecová skončila na 18. místě ze 48 závodnic z 20. zemí a Natálie Tesařová, která je v juniorské kategorii prvním rokem, skončila 33.
Nejmladší závodnicí z Plzně byla Anetka Tesařová, která je prvním rokem v kadetské kategorii, a tak teprve sbírá zkušenosti. Po dobře provedené sestavě skončila 50.
Všechny závodnice z Plzně předvedly skvělé výkony a dokázaly, že se v celosvětové konkurenci rozhodně neztratí. Nasbíraly cenné zkušenosti a nyní už se po krátkém odpočinku začnou pilně věnovat přípravám na příští závodní sezónu.
My se dmeme pýchou, telelíme radostí a moc GRATULUJEME ❤️

28.10. - Mistry s mistry - Český Brod

Bez závodů už to bylo dlouhé!
Naše dvě závodnice si ve sváteční den 28.9. vyjely na závody Mistry s mistry do Českého Brodu a byly v gymnastickém aerobiku i tentokrát velmi úspěšné.