PILATES - Formování - kurz

Srdečně zveme všechny milovníky pohybu a především PILATES do nového kurzu!

Pilates vám pomůže zpevnit celé tělo, zvýšit flexibilitu a ohebnost, vyrovnat svalové disbalance, zlepšit pohyblivost kloubů, odstranit bolesti zad a odbourat stres.

Hledáte účinné cviky, které přinesou reálné výsledky a nebudou přetěžovat vaše záda?

Kurz vás naučí správnému kontrovanému pohybu, naučíte se základním sestavám a kombinacím účinných cviků.

Nový JARNÍ KURZ

středa - 18 - 19 hod. - ZAHÁJENÍ 10.4. 2024

cena 1.300,- Kč - kurz se nekoná 1. a 8.5. (státní svátek) - v případě neúčasti či nemoci nabízíme možnost náhradní lekce - kurz běží do 26.6.

zimní kurz - trvání kurzu do 3.4.

Novinkou budou i písemné materiály ke cvičení a videolekce!

Z kurzu si odnesete základy pro pravidelné domácí cvičení.

REGISTRACE ZDE

Pilates, nebo též metoda pilates, je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna. Tím, že metoda klade důraz na zpevnění hlubokých břišních svalů jako opory pro páteř, je páteř méně namáhána. Veškerý pohyb zde vychází ze stabilního středu - tzv. Powerhouse (centrum síly) do všech periferních částí těla. 

Tento přístup ke cvičení je mimořádně efektivní, ale zároveň náročný na detaily a procítění pohybu. Tělo se postupně zpevňuje a získává novou stabilitu, záda se narovnávají a nový způsob dýchání zabezpečuje více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami, a buduje se pevné ploché břicho. Mění se rozložení podkožního tuku, klesá nadváha. Změna je na první pohled patrná z držení těla, chůze a estetiky pohybu.  

Důraz je kladen na postupný rozvoj uvědomování si tělesného pohybu a pro metodu je charakteristická přesnost provedení jednotlivých pohybů každého cviku. Proto mohou mít mnohdy i nepatrné pohyby výrazně prospěšný účinek. Po bližším seznámení s metodou se ukáže, že tento systém je tak účinný právě díky koncentraci na každý pohyb. 

Pilates je velmi univerzální cvičební metoda, vhodná jak pro širokou vrstvu veřejnosti, tak i pro sportovce a tanečníky.

Budeme používat všechny naše zajímavé pomůcky, ale především budeme pracovat s vahou vlastního těla.

Pro začátečníky otevíráme KURZ - PILATES pro začátečníky - středa 17-18 hod. 

Kurzem vás provede certifikovaná a zkušená lektorka Alena Rauová.

 

 

Mgr. Alena Rauová
Tel: 605 529 662
Email: alena.rauova@seznam.cz
Kancelář studia J&A
Email: studiojaa@seznam.cz
Pohybové studio J&A Plzeň
U Trati 33
301 00 Plzeň
Rezervace:
Tel. 731 084 674
Informace:
Tel. 605 529 662

  Podporují nás

   nadace  
 mutlisport  SKOLA